به همسرتان هدیه دهید !

در ظاهر یا باطن از هم متلاشی می شود در حالی که واقعا این طور نیست و مرد،زنش را دوست داشته،ولی نمی دانسته که باید آنرا ابراز کند یا چگونه آنرا ابراز کند.یکی از بهترین راههای ابراز محبت،هدیه دادن است. در احادیث آمده که اگر می خواهید عفت زنتان زیاد شود به او هدیه بدهید،دلیلش روشن است،چون علاقه و پیوندش به همسرش و زندگی مشترک با او بیشتر می شود

و از حاشیه ها دور می گردد. از طرفی هدیه دادن آقا به خانم بسیار تاثیر گذار تر از هدیه ی خانم به شوهرش است. به چند دلیل ،چون اولا زنان عاطفی ترند و محبت بر آنان بیشتر اثر دارد و ثانیا در بسیاری از خانوداه ها،مرد تامین کننده ی درآمد خانواده است و زن با پول شوهرش برای او هدیه می خرد.

البته نکاتی حائز اهمیت است،مثل اینکه لزومی ندارد هدیه خیلی گران قیمت باشد،چون مجبور می شوید به دفعات کم برای همسرتان هدیه بخرید و همچنین ممکن است که خودتان به خاطر فشار مالی وارد شده نتوانید به اندازه ی کافی از هدیه دادن لذت ببرید. بهتر است با دفعات بیشتر و حتی بی مورد به همسرتان هدیه ای – حتی نا قابل- بدهید،وقتی پرسید چرا؟ بگویید:هیچی فقط چون خیلی دوستت دارم. آن وقت معجزه ی هدیه را خواهید دید.

منظور ما از هدیه،سرویس برلیان نیست، حتی یک شاخه ی رز قرمز هم هدیه حساب می شود. کادو گرفتن هدیه خیلی مهم است،اگر همسرتان از شما خواسته یک حلقه CD فیلم سینمایی برایش بخرید،آنرا کادو بگیرید و به او بدهید، شما که می خواستید آنرا برایش بخرید،چه بهتر که آنرا به او هدیه کنید. می بینید که زندگی را می توان خیلی شیرین تر از آنچه که  هست کرد.

توجه داشته باشید که دفعات هدیه مهمتر از کیفیت و قیمت آنست،البته هدیه های ارزشمند مربوط به روزهای خاصی مثل سالگرد ازدواج و یا تولد هستند،هر چند توجه کنید که هدیه را لوث نکنید و افراط به خرج ندهید که از تاثیرش کاسته می شود.

/ 0 نظر / 269 بازدید